Wysokość honorarium i rodzaje rozliczeń

Wysokość honorarium ustalana jest podczas indywidualnych rozmów z klientem po wnikliwym przeanalizowaniu sprawy i uzgodnieniu celu oraz zakresu działań prawnych. Ewentualne zmiany pojawiające się w trakcie realizacji zlecenia i ich skutki finansowe komunikowane są klientowi na bieżąco.

Główne czynniki wpływające na wysokość honorarium

  • niezbędny nakład pracy adwokata uzależniony od charakteru i skomplikowania sprawy,
  • wartość przedmiotu sprawy,
  • nakład środków na prowadzenie sprawy,
  • miejsce prowadzenia sprawy,
  • termin wykonania zlecenia.

Podstawowe rodzaje rozliczeń

  • wynagrodzenie zryczałtowane - wysokość wynagrodzenia określana jest z góry po przeanalizowaniu sprawy i oszacowaniu wymaganego nakładu pracy,
  • wynagrodzenie według stawki godzinowej - wysokość wynagrodzenia zależy od czasu wykonania zlecenia i uzgodnionej stawki godzinowej, ten system rozliczeń głównie stosowany jest w przypadku stałej obsługi prawnej gdy utrudnione lub niemożliwe jest określenie zakresu prac.

W sprawach sądowych o zapłatę zasadniczym kryterium decydującym o wysokości wynagrodzenia jest wartość przedmiotu sporu a dolną granicę wynagrodzenia stanowią stawki minimalne określone w Rozporządzeniu w sprawie opłat za czynności adwokackie.

Wynagrodzenie Kancelarii płatne jest z góry, a do jego kwoty doliczany jest obowiązkowy podatek VAT. W szczególnych przypadkach możliwe jest rozłożenie należności na raty.

Wynagrodzenie Kancelarii nie zawiera opłat skarbowych, sądowych, kancelaryjnych i innych kosztów dodatkowych (koszty wydania odpisów i zaświadczeń urzędowych, koszty ekspertyz i analiz, koszty tłumaczenia dokumentów z języków obcych itp).

Wynagrodzenie za pierwszą poradę prawną w sprawie która zostanie powierzona naszej kancelarii będzie zaliczone na poczet należności głównej honorarium.

W celu uzyskania informacji o orientacyjnej wysokości wynagrodzenia prosimy o kontakt telefoniczny (tel.668-552-105), pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub skorzystanie z formularza kontaktowego.